Dini Düğün,jpg

Tasavvuf Ekibi

Tasavvuf ekibi müziği organizasyon hizmeti Uzman organizasyon bu konuda uzman kadrosu ile hizmet veriyor. Tasavvuf ekibi İstanbul ve tüm Türkiye illerinde hizmet sunmaktayız. Tasavvuf ekibi hizmetlerimizden en uygun fiyatları ile yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

tasavvuf-grubu-fiyatlari

Tasavvuf Grubu Uzman Kadro

Tasavvuf müziği, tasavvuf grubunun icra ettiği bir müzik dalıdır. Peki ne anlatmak istemektedir ?

Aslında vücut dilini müziğe karıştırma sanatıdır. Vahdet i vücut yani vücudun birliği demektir. Osmanlı müziğini  günümüzde icra eden tasavvuf müziği grubu üyeleridir.

Tasavvuf Ne Demek?

(İslam Gizemciliği)  Yüce ALLAH c.c  varlığını birliğini niteliğini ve evrenin oluşumunu varlık birliğiyle, yaratılan ile yaratanın bir oluşu aynı kaynaktan gelişini açıklayan din-sel ve felsef-i akım demektir  (Felsefe terim)

Tasavvuf Müziği

Tasavvuf Müziği Başta İlahi Alem-i  (Yüce ALLAH c.c ) zikir eden ve bu zikir’in notalara hem sözlü hemde sazende = ( enstrüman çalan kişiler )  bu kişilerin icra ettiği müzik anlamına gelir.

Tasavvuf müziği günümüzde çok çeşitli müzikler ile zenginleştirilmiştir bu zenginliğin sebebi çeşitli Türk müziği makamları başta olmak üzere yeni bestekar, aranjör =( müzik yönetmeni)  ve ayrı tarzlarda olan tasavvuf ekibi grupları ve ses sanatçıları olmuştur.

Günümüzde tasavvuf müziği grupları ekibi ve icra eden özel kişiler başlıca 4  farklı bölüme ayrılmaktadır bunlar sırasıyla şöyledir …

 

Ezgi Tasavvuf Müziği

Bu müzik Grupları kullandığı enstrüman diğer gruplara göre biraz farklı olmaktadır.

Ezgi tasavvuf müziği grubu kullandıkları enstrümanların başlıca isimleri şöyle olmaktadır.(yan flüt,obua,trompet bateri distortion gitar ve diğer gitar türleri ve akustik bağlama )  kullanmaktadırlar.

Bu müzik grubu genel olarak buselik makamı ve kürdil-i makamlarını kullanarak müziklerini icra eder ve söz bestesini genelde şehitler üzerine besteler.

Bu Müziği En iyi icra eden örnek grup  (Ömer Karaoğlu ve ona eşlik eden ona enstrümanlarıyla eşlik eden  Tasavvuf grubu) olmaktadır. Bu tasavvuf grubu genelde konser ve şehitleri anma programlarında sahne almaktadır.

 

Yeşil Arabesk Tasavvuf Müziği Grubu

Başlıktan anlaşıldığı gibi arabesk ezgilerine benzeyen ve  son 15 yıldır popüler olduğu ve hala popüler olmaya devam eden bu tasavvuf müziğinin türü piyasadaki güncel pop, Türk halk müziği ve popüler olan müzik türlerinden esinlenerek bestelenen bu müzik dinleyici kitlesiyle buluşmuştur.

Bu müzik gurupları oldukça popüler olup kullandıkları  başlıca enstrüman çalgıları başlıca şöyledir .. (ney,mey,kaval,keman,bendir,klavye,kanun olmaktadır) Bu tasavvuf grubu kullandıkları makamlar  (uşşak makamı,Hüseyni makamı,hicaz makamı) olmaktadır.

Ayrıca bu grup genelde dini düğün organizasyonları gibi İslami sünnet organizasyonları dini nişan törenleri gibi organizasyonlarda bulunmaktadır. Bu organizasyonlar ile alakalı tüm bilgiler için Tıklayınız

Bu grup düğün ve benzeri organizasyonlar için ideal bir tasavvuf grubu önceliği taşımaktadır. Genelde Peygamber Efendimiz Hz Muhammed ( s.a.v) ve İslam’ın yayılması için mücadele eden Sahabe-i kiram içerikli yapılan besteler yaparlar ve icra ederler.

Zikirli Tasavvuf Grubu

Bu grup Peygamber Efendimiz (s.a.v) zamanında kullanılan enstrüman Erbane=( zincir halkalı bendir) vurmalı çalgı olarak kullanılıyor. Türk halkının çoğu def olarak adlandırır.Günümüzde İran ,Irak  gibi çoğu Arap kökenli ülkelerde aktif olarak çeşitli dünya müziklerinde kullanılıyor.

Zikirli tasavvuf ekibi ülkemizde zikirli ilahi ekibi olarak da biliniyor.Ülkemizde bu enstrüman ile tasavvuf müziği yapan grupların kullandığı bir diğer şey ise insan sesi. Peki insan sesi ile bu erbane arasındaki uyum nasıl oluyor diyorsanız bu belli başlı kişilere özel insanlara has bir yetenek olmaktadır.

Bu grupta yer alan ekip çoğu zaman kalabalık en az 5 kişi olmaktadır. İnsan sesi belirli bir tempoda ilahi söylemeye başlar ve onu takip eden erbane olur ve ona eşlik eder.

Bu ilahi ekibi Türkçe,Kürtçe, Zaza ve Arapça olmak üzere bir çok dil de tasavvuf müziği seslendirmektedir.

Bu müzik grubu genel olarak İslami düğün organizasyonlarına katılmaktadır.  Söz konusu bu ilahi ekibi uşşak, saba, beyati makamları olmak üzere çeşitli makamlarda ilahileri seslendirirler.

Tasavvuf ekibi müziği

 

Klasik Tasavvuf Grubu

Klasik tasavvuf grubu Osmanlı müziğini günümüze kadar getiren hakiki Türk müziği yapmaktadır.Bu ekibi içerisinde batı müziği ile uyuşmamaktadır. Çünkü Türk müziğinde komalar vardır. Ve bu komalara uyumlu olan enstrümanlar kullanılmaktadır.Bu enstrümanlar başlıca şöyledir.

(ud,kanun,ney,bendir,keman,çello,tambur, rebab,kemane,kudüm ve bir çok Türk müziğinde kullanılan enstrümanlar kullanılmaktadır.

Bu Tasavvuf grubu icra ettikleri müziğin dışında Türk sanat müziği gibi Osmanlı müzikleri’de icra eden bir grup olmaktadır. Bu gruba fasıl grubu da diye bilinmektedir.Fasıl grubu ile alakalı merak ettiklerinizi buradan bulabilirsiniz.

Klasik tasavvuf grubu icra ettikleri müzik klasik olmuş fakat gündemde var olmayı hep devam ettirmiş olmuşlardır.

Müzikleri icra ettikleri çoğu zaman kullandıkları makamlar  (segah,hüzzam,rast,mahur,hicaz,hicazkar,suzinak ) gibi örnek makamları klasik tasavvuf müziğine uygun olmaktadır ve bu makamları kullanmaktadırlar.

Klasik tasavvuf ekibi genelde konser organizasyonları,ramazan etkinlikleri organizasyonu,dini düğün ve dini sünnet organizasyonları,dini nişan törenleri ve iftar organizasyonları için tasavvuf grubu uygun olmaktadır. 

Tüm organizasyonlarda uzman tasavvuf müziği ekibi  kadromuzla tüm Türkiye ve İstanbul’da koşulsuz hizmetinizdeyiz. Tasavvuf geceleri ve müzik grupları için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Tasavvuf Ekibi Seçiminde Doğru Adres!

Tasavvuf grubumuz seçkin ilahileri ve geniş ilahi repertuvarı ile tüm özel gün ve gecelerinize size özel profesyonel anlamda hizmet vermektedir.

Tasavvuf Grubu Hangi Organizasyonlar için İdeal?
  • İslami düğün organizasyonu
  • İslami sünnet düğünü
  • İslami Nişan Organizasyonu
  • İslami davet
  • İslami Nikah Etkinliği

İslami düğün organizasyonları için semazen grubu ve ilahi grubu hizmetlerde firmamız tarafından profesyonel olarak  vermekteyiz.

Tasavvuf Müziği Eşliğinde Semazen Gösterisi Sunuyoruz !

Firmamız semazen gösterilerinde de tasavvuf müziğinin o eşsiz kulaklara güzel gelen notalarını siz müşterilerine sunmaktadır. Dini düğün  ve sünnet düğünü yada İslam-i organizasyonlarda tasavvuf müziği grubumuzla İstanbul’da hizmetinizdeyiz.

Tasavvuf Grupları Ve İlahi Ekibi Kiralama Fiyatları 

Tasavvuf grubu fiyatları konusu şöyle olmaktadır.

Eğer bir tasavvuf grubu kiralama konusuna karar verdiyseniz Örneğin: (Bu organizasyon Düğün,nişan,konser,sünnet ve toplantı)  Fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Ama bir düğün organizasyon yapmak istiyorsanız İstanbul ilçeleri  bu katagori için aynı olmaktadır. Tasavvuf grubu kiralama konusunda yaptığımız %25 kampanya indirimi ile beraber  3 kişilik tasavvuf ekibi fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Örnek vermek gerekirse kiralamak istediğiniz ilahi ekibi organizasyonu tarih ve saat hafta sonu çok talep edilen yoğun bir saat ve tarih içerisindeyse 3 kişilik ilahi grubu 1500 TL eğer kampanyalı tarihe gelirse yapacağınız organizasyon % 25 indirim yapılmaktadır.

Bu Fiyata Ses Sistemi Dahil mi ?

Eğer kiralamış olduğunuz mekan da ses sistemi ve ışı sistemleri  varsa bu ücretlendirme geçerli olmaktadır.

Kişi Sayısı Artarsa Ücret Artar mı?

İlahi ve tasavvuf ekibi ücretleri kişi sayısı arttıkça ücret artmaktadır.Buna bağlı olarak kişi başı ücretler tarih ve saat göz önünde bulundurulup kampanya dahilinde olup olmadığı anlaşıldıktan sonra fiyat belirlenir.

İlahi Grubu Fiyatları İçerisinde Semazen Ekibi Dahil mi?

Semazen ekibi fiyatlara dahil değildir bu yazımızda sadece ilahi grubu ve tasavvuf grubu fiyatlarını yansıtmaktadır.

Kampanyalı fiyatlar Ne Zaman ?

Kampanyalı fiyatları konusu genelde mart nisan mayıs ekim ve kasım ayları kampanyalı indirim fiyatları yansıtılmaktadır.

Türkiye’nin Hangi İllerinde Bu Fiyatlar Geçerli ?

Bu fiyatların geçerli olduğu iller başlıca ( İstanbul Ankara Sivas Tekirdağ Erzincan Tokat Çorum Amasya Bolu Sakarya Çanakkale Konya olmaktadır.)

İlahi Grubu Ve Tasavvuf  Ekibi Fiyatı İçinde Yol Ücreti Dahil mi?

Aşağıda ki herhangi bir ilçede yapılacak ise bu fiyata dahil olmaktadır.

(  Başakşehir merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)

 (  Bağcılar merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)

 (  Bayrampaşa merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)

(  Sultangazi merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)

(  Başakşehir merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır) 

(  Eyüp sultan merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)

(  Fatih merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)

(  Sancaktepe merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)

(  Ümraniye merkezi bir konum olduğundan bu fiyata dahil olmaktadır)  

İstanbul’da İlahili Dini Düğünlerde İlahi ve Tasavvuf Grubumuz Ve Semazenler İle Sizlere Hizmet Vermeye Devam Ediyoruz…