Fasıl Ekibi

Fasıl Ekibi,jpg

Fasıl ekibi müzik grubu ile özel günler ve davetleriniz için size en uygun ve en iyi müzik grubu olanağı sunuyoruz.

Müzik ekibimiz sizlere İstanbul da hizmet vermektedir . Fasıl grubu ile sizlere yıl sonu boyunca İstanbul da % 10 indirim. Eğer kampanyalı bir tarifeden bir fasıl ekibi arıyorsanız işte size fırsat …

Fasıl Ekibi Nedir ?

Osmanlı zamanından bu güne hala devam eden bir müzik ekibi topluluğudur . Fasıl ekibi bir topluluk bir ekip olmalıdır, yani birden çok kişinin aynı makamda ve aynı usulde yaptığı müziğe ( fasıl ) o müziği icra eden kişilerle birleştiğinde fasıl ekibi denir .

Fasıl ekibi,jpg

Fasıl Grubu Ne Tarz Müzik Yapıyor?

Ağırlık olarak Osmanlı saray müzikleri seslendirirler,  ama popüler olan her tarz müziği icra edebilirler. Türk halk müziği de dahil olmak üzere Türk sanat müziği, saz semaileri ve  popüler müzik de fasıl ekibimiz yapabilmektedir.

Fasıl Ekibi Grubun Enstrümanları Nedir?

Fasıl Müziği Hangi Çalgılardan Oluşur ?

 • Kanun
 • Klarnet
 • Ud
 • Yaylı tambur
 • Keman
 • Ney
 • Ritm saz darbuka
 • Tef

Türk müziği makamları sadece tam ve yarım seslerden oluşmamaktadır.

Yoğun derecede arızalı sesler ile icra edilebilen enstrümanlar şöyle olmaktadır.

Fasıl Ekibi Video

   

 • (Kanun)  Orta doğu ve kuzey Afrika gibi ülkelerde yoğun olarak kullanılır ve Türk müziğinde fasıl ekibinin kullandığı renk enstrümanlarındandır
 • (Klarnet) 19. yüzyıl chalumeau ( şalümo) Fransızca ismiyle bilinen bu enstrüman günümüzde tüm dünya orkestralarında kullanılmaktadır, bazı orkestralarda si bemol ve mi bemol klarnet icra edilmektedir, ama Türk müziğinde kullanılan sol klarnet olmaktadır,  fasıl ekibi bu enstrümana kendi aralarında (gırnata) da diye bilmektedir       
 • (Yaylı Tambur) 1900 yıllarında Cemil bey’ in icat ettiği bu enstrüman isminden de anlaşıldığı gibi yaylı bir enstrümandır. Yaylı tambur konusunda tanıtım yazısı kısa olabilir ama onun güzel sesini tarif edecek tüm makaleleri birleştirseniz bile yaylı tamburun o güzel sesini size tarif edemez                           
 • (Keman ) 14. yüzyıldan bugüne gelen ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada kullanılan keman perdesiz olması fasıl müzisyenleri tarafından icrası bir hayli  kullanılan bir enstrümandır, keman bir yaylı çalgı grubundadır.                 
 • (Darbuka) Orta doğudan ve Mezopotamya dan günümüze gelen darbuka Türk müziğinin vurmalı çalgılarının başında gelmektedir ve serbest icra teknikleriyle rahatlıkla fasıl ekibine eşlik edebilen bir vurmalı çalgılar kategorisindedir, Arap müzisyenleri tarafından da kullanılan darbuka fasıl ekibinin olmazsa olmazlarındandır.
 • (Tef) Bir Arap vurmalı çalgısı olan tef fasıl ekibinin içerisinde etrafındaki zilleri sayesinde tiz bir karaktere sahiptir. Bu tiz karakter orkestranın içerisinde yapılan müziğin içerisine verdiği tiz frekanslar sayesinde orkestranın içerisindeki bas karakterlere yumuşak bir hava katıp dinleyicinin bas karakterlerle yorulmasını engelliyor .
 • ( Ney) Doğanın sesi ismi ile bilinen ney bir nefesli çalgıdır ve Mezopotamya da Sümerler tarafından kullanılmıştır. Türk müziğine uygun ve dilsiz bir enstrümandır. Üzerindeki perdeleri kadar kafa hareketleriyle de icra edilen bu enstrüman fasıl ekibi için tam uyumlu bir enstrüman. Ney günümüzde dinlendirici kendine has tavrıyla ve günümüzde sufi müziği ve tasavvuf müziği başta olmak üzere 1. derecede öne çıkan enstrümanlardandır.

Fasıl Organizasyon Kiralama

Bir organizasyon yapmak istiyorsunuz ama size hangi fasıl ekibi organizasyonu  kiralama konusunda bilmediğiniz bir konu ile karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Bu konuyu şansa bırakmayın bizler uzman organizasyon olarak sizlere profesyonel hizmet garantisi veriyoruz.

Fasıl Ekibi Arıyorum !

Eğer bir fasıl ekibi arıyorum diyorsanız artık sizlere bir telefon kadar yakın olduğumuzu belirtmek isteriz fasıl grubumuz yapacağınız adresi bizimle paylaştıktan sonra sizlerin istediği saatte ve tarihte istediğiniz kişi sayısı kadar orada oluyoruz ..

Fasıl Ekibi Organizasyonu,jpg

Fasıl Ekibi İstanbul

Fasıl da Neden Bizi En Tercih Edilen Organizasyon Firmasıyız…

İstanbul fasıl ekibi organizasyonlar hafife alınmayacak etkinliklerdir çünkü İstanbul da yapılacak küçük yada büyük etkinlikler planlamanın dışına çıkıldığında yapacağınız organizasyon kötü sonuçlar yaratabilir bu yüzden  bizi tercih eden diğer müşterilerimiz bu konuyu çok iyi bilirler.  İstanbul’da yapılacak bir fasıl ekibi etkinliğine gelen davetlilerden önce orada olmalıyız nedeni. ?

İstanbul trafiği başta olmak üzere eğer bir sürpriz doğum günü yada bir düğün organizasyonu yada site sakinlerine fasıl grubu organizasyonu gibi etkinliklerinizde içinde birde fasıl ekibini düşünmek sizi yorabilir.

Bize bir telefon açın ve organizasyonu bize bırakın .

Fasıl Ekibi Orkestra Fiyatları

Fasıl ekibi en iyi fiyat nasıl hesaplanır ?

 1. Enstrüman ve kişi sayısı fasıl grubu fiyat aralığında değişiklik göstermektedir kişi başı 400 TL olan kiralama hizmeti kişi sayısı arttıkça ücret artmaktadır.
 2. Fasıl yapılacak ortamın ses seviyesi ihtiyacına göre ses sistemi kurulumu ses sistemi kiralama ücretlere yansımaktadır. Kişi fasıl müziğini dinleyen kişi sayısı ve fasıl ekininin kişi sayısına göre ses sisteminin büyüklüğü ve küçüklüğüne göre fiyat değişmektedir.
 3. Fasıl ekibinin katılacağı adresin uzaklığı bu konuda fiyat olarak değişkenlik gösterebilir.
 4. Fasıl Ekibi kiralama fiyatları hafta sonu ve hafta içi olmak üzere büyük değişkenlik olabilmektedir ( örneğin hafta sonu kişi başı 400 TL olan bu fiyat hafta içi 300 TL olmaktadır.)
 5. Yılbaşı için müzisyen kiralama hizmeti isteyen müşterilerimiz diğer günlere göre fiyat aralığı oldukça farklılık göstermektedir.
Fasıl ekibi Kiralama,jpg

Doğum Günü Fasıl Ekibi

Doğum günü gecelerini sizlere daha eğlenceli vakit geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz. İşinde profesyonel ekibimiz ile sizlere daha iyi hizmetler sunmaya çalışan firmamız Tüm Türkiye ilçelerinde Bu hizmeti vermektedir

Doğum Günleri Fasıl Ekibi

Türk sanat Müziği grubu ve Türk halk müziği kategorilerinde yılların verdiği deneyim ile sizin davet ettiğiniz adrese geliyoruz.

Doğum Günü Olan Kişiye Özel Sürpriz

Günün kahramanı olan kişi ışıklar kapalı şekilde bekleniyor sonrasında sürpriz fasıl ekibi arkadaşlarımızın seslendirdiği müzik ile beraber coşkulu ve şaşırtıcı karşılama ile mutluluk yüzlerimize yansıyor

Fasıl Ekibi kiralama
Fasıl ekibi ud enstrümanı, fasıl grubu için Türk müziğinde kullanılan telli çalgı..

Fasıl Ekibi Ne Tarz Müzik Yapıyor?

En çok sorulan sorular arasında Fasıl grubu ne tarz müzik yapıyor soruları bizlere çok yoğun sorulmaktadır. Müzik ekibimiz genelde karma fasıl yapmaktadır karma fasıl  erkeklere ve bayanlara müzik yapmak demektir dolayısıyla ortam neyi gerektiriyorsa o müziği yapar icra eder.

Kemancı Kiralama

Kemancı kiralama konusunda ister tek keman isterseniz 3 keman kiralama konusunda uzman yardımı isterseniz biz buradayız.

Genelde evlilik yıl dönümü yada evlilik teklifi gibi özel günlerinizde bazen de düğünde pasta kesiminde yapacağı müzikle daha sıra dışı olarak ilk dans ve pasta müziğine eşlik edecek olan kemancı, keman kiralama hizmetini sizlere en iyi uygun müzisyenleri yönlendiriyoruz.

İstanbul kemancı kiralama konusunda en yoğun olan bir ilçemiz eğer İstanbul gibi büyük metropol bir şehirde yapılacak olan etkinliğiniz de kemancı kiralamak istiyorsanız lütfen önceden randevu alınız.

Fasıl Ekibi Organizasyonu

Kemancı Kiralama Fiyatları

En merak edilen konular arasında olan konu şöyle olmaktadır.

Tarih ve saat çok önemli olmak ile beraber kemancı kiralamak fiyatları İstanbul içinde olacaksa istediğiniz yer adresi ve program içeriği ile alakalı bizlere bildiride bulunup fiyat bilgisi tarafınıza verilmektedir.

Fasıl Grubunun Olmazsa Olmazı ?

Fasıl Müziği için Ritim olmazsa olmazdır.  Fasıl müziğini Kadın ve Erkek Musiki sanatçısı oluşturmaktadır.

Fasıl Müziğinin Türleri Nelerdir

Fasıl yapıldığı yere ve  yapıldığı kişilere göre isim alır.

Padişah huzurunda yapılıyorsa huzur faslı denir.

Kadınlar arasında kadınlar faslı denir.

Erkekler arasında yapılana erkekler faslı

Erkek ve kadın beraber fasıl yapıyorsa buna da  karma fasıl denir.

Açık alanlarda kalabalık  katılımla icra edildiğinde ise meydan faslı yada küme faslı adı ile bilinir.

Fasıl Müziğin Formları Nelerdir ?

 1. Saz semaisi
 2. Ağır semai
 3. Yürük semai
 4. Aksak semai

Fasıl Ekibimiz İstanbul da Her yerde

İstanbul da fasıl ekibi denilince akla gelen güvenilir marka olmaya devam ediyoruz. Bizleri gönül rahatlığıyla istediğiniz adrese çağırabilirsiniz. İstanbul un bir ucundan diğer ucuna kadar hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz.